Web Sitesi Yaptırmak ve Web Sitesinin Faydaları

Neden Bir Web Sitesi Yaptırmalıyım?

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız, gayet haklısınız, aşağıdaki başlıklar web sitesi yaptırmanın faydaları hakkında bilgi verecektir.

İşletmenizin Güvenirliği

Günümüzde giderek artan sayıda tüketici, ihtiyaç duydukları ürünleri veya hizmetleri aramak için interneti kullanmaktadır. Küçük işletmeleriniz bir web sitesine sahip olduğunda daha fazla güvenilirlik kazanacaklardır. Halihazırda bir web siteniz varsa profesyonel olarak yeniden tasarlatmak, işletmenize daha fazla güven duyacak profesyonel bir görüntü sağlayacaktır. Evde iş yapan işletmeler için, ürün veya hizmetlerinizi tanıtmak için bir mağaza önünüz olmadığından bu özellikle yararlıdır.

Maliyetlerinizin Aza İndirgenmesi

Küçük bir işletme sahibi olarak muhtemelen profesyonel bir web sitesini göze alacak durumda olamayabilirsiniz. Bir web sitesi tasarımı maliyeti işletmenin isteklerine göre değişmekle birlikte, küçük işletmeler için sandıklarından daha az bir bütçeye mal olabilir. Bir gazete reklamının maliyetiyle karşılaştırıldığında, bir web sitesi ile ulaşabileceğiniz potansiyel pazarı düşünürseniz, işletmenizi tanıtmak çok uygun maliyetli bir yoldur.

Bilinirlik

Web sitenizi çevrimiçi broşür veya katalog olarak düşünün. Web sitenizdeki ürün ve hizmetlerinizle ilgili bilgileri baskı materyalinden çok daha kolay ve daha hızlı bir şekilde güncelleyebilirsiniz; böylece müşterilerinize yeni ürünlerin gelişi, yaklaşan etkinlikler, özel promosyonlar veya sizi yeni hizmetler hakkında bilgilendirmenize yardımcı olur.

Her Zaman Ulaşılabilirlik

Mağazanız veya ofisiniz kapalı olduğunda ürünlerinizi ve hizmetlerinizi gözden geçirme kolaylığı sağlayan normal ve potansiyel müşterileriniz için 7/24 bir web sitesi mevcuttur. Bu durum, günümüzün yoğun yaşam şartları düşünüldüğünde, müşteriler için  satın alma kararı verirken mükemmel bir satış noktasıdır.

Piyasa Hedefi

İster ürün veya hizmet sunun, web siteniz onları satmak için alternatif bir yer sağlayacaktır. Bir perakendeci olarak bir web sitesi (e-ticaret), ürünlerinizi daha geniş bir pazara satmak için harika bir yerdir; Hatta hizmetler küresel olarak kullanılabilir hale getirilebilir.

Ne tür bir iş yaptığınız önemli değil, bir web sitesi işinizi sergilemek için harika bir yer. Bir portföy veya resim galerisi ile işinizle ilgili referansları ekleyerek, işinizi neye benzetmeden neyin göstereceğini gösterebilirsiniz.

Zaman Tasarrufu

Müşterilerinize bilgi sunmak, ister telefon, ister yüz yüze, bir broşürde veya e-postayla olsun zaman alır. Çevrimiçi katalogla, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında çok bilgi sağlayabilirsiniz. Web siteniz hazırlandıktan ve çalışmaya başladıktan sonra, müşterilerinize süresiz olarak erişebilirsiniz, böylece zamandan kazanabilirsiniz. Vakit nedir? Vakit nakittir!

Müşteri Hizmetini Geliştirme

Belki çevre dostu ürünler satıyorsunuz ve geri dönüşüm yöntemleri hakkında ipuçları vermek istersiniz; belki de muhasebecisiniz ve müşterilerinize muhasebe uygulamalarını nasıl basitleştireceğiniz konusunda tavsiyeler vermeyi düşünüyoruz. Bir SSS (Sıkça Sorunlan Sorular) sayfası ekleyerek, tüm müşterilerinizin sorularına cevap bulmak için makaleler ekleyerek veya haber bültenleri ekleyerek güncel tutabilirsiniz. Onlara web sitenizde bilgi paylaşmaktan çok katma değerli hizmet sunmanın daha iyi bir yolu.

Merhaba ben Hami Öztürk. 1992 İstanbul doğumluyum. 2010 senesinden bu yana, bir çok web projesi içerisinde bulundum. Gerek yazılım gerek tasarım boyutunda çeşitli sektörlere, web tabanlı yazılımlar, web siteleri geliştirdim, geliştirmeye devam ediyorum. Şuan freelance olarak web tasarım ve yazılım hizmeti veriyorum.